Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 
ANA SAYFA
Duyuru / Döküman
Atölye / Laboratuvar
UÇAK HANGARIAERODİNAMİK LABORATUARIMEKANİK ATÖLYEKOMPOZİT VE MALZEME LABORATUARIMEKANİK VE UÇUŞ MEKANİĞİ LABORATUARITEMEL ELEKTRİK-ELEKTRONİK VE KONTROL LABORATUARI
Genel Bilgiler

Ülkemizde ve dünyada büyüyen havacılığın ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2012 yılında kurulan fakültemizde şu an Uçak ve Uzay Mühendisliği Bölümü ve Pilotaj Bölümü açılmıştır. Fakültemiz şu anda Üniversitemizin eski Diş Hekimliği Fakültesi binasında  hizmet vermektedir. İlgili bölümlerin eğitime başlayabilmesi için gerekli alt yapı çalışmaları hızla devam etmektedir. Fakülte binasının plan aşaması bitirilmiş olup inşa aşamasına geçilmek üzeredir. Gaziantep Üniversitesi merkez kampüsünde 20 dönümlük alana kurulacak olan binamızda bölümler için ofisler, derslik ve 6 adet uygulama alanı (laboratuar ve atölye) olacaktır. Fakülte binasının yanı sıra fakültemiz için hangar kurulması amacıyla DHMİ protokol imzalanmış olup Gaziantep Havalimanında uçak hangarı yapımı için proje çalışmaları devam etmektedir. Pilotaj bölümü için alınacak olan uçakların bakımı bu hangarda yapılacak olup öğrencilerimiz için de uygulama alanı olacaktır. Ayrıca pilotaj bölümünde kullanılmak üzere eğitim uçakları ve simülatör alımı konusunda görüşmeler devam etmektedir. Fakültemizde diğer bölümlerin kurulması için çalışmalar devam etmektedir.

Fakültemizde verilecek eğitimin ulusal ve uluslar arası alanda tanınır olması amacıyla gerek mühendislik alanında yetki veren gerekse havacılık alanında yetki veren kuruluşlardan gerekli yetkilerin alınması için girişimlerde bulunulacaktır.

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu