Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
 
ANA SAYFA
"ÇANAKKALE ZAFERİNİN TÜRK TARİHİNDEKİ YERİ" KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.
20 Mart 2012 15:28:00
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

İslahiye'de Y.Doç. Dr.Yunus Emre Tansü tarafından "Çanakkale Zaferinin Türk tarihindeki yeri" konulu konferans verildi.

İslahiye Meslek Yüksekokulu 2011-2012 Akademik yılı sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında düzenlenen "Çanakkale Zaferinin Türk tarihindeki yeri" konulu konferansı

Gaziantep Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih bölümü öğretim üyesi Y.Doç. Dr. Yunus Emre Tansü verdi.

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Kültür Merkezinde düzenlenen Konferans, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Akabinde Kahramanlık türkülerinin dinletildiği Konferansta konuşan Y.Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, Çanakkale Zaferinin önemini kavramak için Çanakkale'yi ziyaret etmenin gerekliliğine değinerek;" Edirneli ile Karslının, Hakkarili ile Trabzonlunun kucak kucağa yattığı, birlik ve beraberliğin şahadetle perçinleştiği yerdir Çanakkale" dedi.

Çanakkale'de gösterdikleri kahramanlıklarıyla tarih yazan şehit ve gazi çocuklarının hep yokluk ve yoksulluk içinde hayatlarını kaybettiklerini belirterek "Kahramanlarımızla övünmeliyiz ama kahramanlarımızın emanetlerine de sahip çıkmalıyız" diye konuştu.

Konferansın ardından Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Y. Doç. Dr. Metin Yıldırım ve İslahiye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Y. Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe tarafından Y. Doç. Dr. Yunus Emre Tansü'ye hediye ve teşekkür belgesi takdim edildi.

Konferansa, daire amirleri, Fakülte ve Yüksekokulun Akademik ve İdari Personelleri ile öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

Resimler

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu