Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
 
ANA SAYFA
GÜBRETAŞ İŞBİRLİĞİ İLE SEMİNER VERİLDİ.
02 Ocak 2014 08:58:31
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Organik Tarım öğrencilerimize Bitki Besin Elementi eksikliği ve Fazlalığı konulu seminer verildi.

Gübretaş İskenderun Bölge Satış Müdürlüğü Bölge Satış Temsilcisi Ziraat Mühendisi Ferdi VURAL tarafından verilen seminere Yüksekokul Müdür v. Yrd. Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ, Gübretaş İskenderun Bölge Satış Müdürü Turhan KOÇ, Yüksekokul Akademik ve İdari personelinin yanısıra Organik Tarım Öğrencileri katıldı.

Yüksekokul Organik Tarım Öğrencilerine Türkiye’de yetiştiriciliği yapılan Buğday, Mısır, Biber, Pancar vs. ürünlerde besin elementlerinin bitkideki rolünü noksanlık belirtilerini ve uygulanacak yöntemler hakkında bilgi veren Ziraat Mühendisi Ferdi VURAL seminerde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi. “Toprağın yapısını, toprağın Ph Kirecini ve makro –mikro besin elementini tayin edecek o doğrultuda gübreleme yapmak çok önemlidir” dedi. Bu amaçla toprağın neye hangi elemente ihtiyacı varsa toprak analizi yaptırılarak toprağa o elementi vererek daha iyi ve bol ürün alınacağını sözlerine ekledi.

Gübretaş İskenderun Bölge Satış Müdürü Turhan KOÇ’da yaptığı konuşmada öğrencilere staj imkanı vereceklerini ve ayrıca bölüm birincilerine de burs imkanı verilebileceğini belirtti.

Seminerin sonunda Yüksekokul Müdür v. Yrd. Doç. Dr. H.Ahmet DEVECİ semineri veren Ziraat Mühendisi Ferdi VURAL'a, Gübretaş İskenderun Satış Müdürü Turhan KOÇ ve öğrencilere teşekkür etti.

Resimler

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu