Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
 
ANA SAYFA
MUKADDES MİRAS SERGİSİNİ ZİYARET ETTİK.
13 Mart 2014 15:11:03
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) kültürel etkinlikleri kapsamında düzenlediği Türkiye’nin en büyük Mushaf-ı Şerif sergisi olan Mukaddes Miras Sergisi devam ederken Yüksekokul öğrencilerimizle ziyarette bulunduk.

GAÜN İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğrencileri 8-28 Şubat tarihleri arasında devam eden Mukaddes Miras Sergisini ziyaret ettiler.

İslahiye Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Üniversitemizin ev sahipliğini yaptığı Mukaddes Miras sergisine hayran kaldılar. Tarihin farklı dönemlerine ait elyazması Mushafların yer aldığı Gaziantep Üniversitesi Kültür Merkezi’ndeki Mukaddes Miras Sergisi, Kuzey Afrika’dan Çin’e, Hindistan’dan Moğolistan’a bütün İslâm coğrafyasında kaleme alınmış. Birçoğu özel koleksiyonlardan seçilen Mushaflardan oluşuyor.

Mukaddes Miras Sergisini ziyaret eden İslahiye Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi öğrencisi Tuğba ATEŞ sergi ve ziyaret ile ilgili şunları söyledi: “ serginin açılmasına vesile olan Üniversitemiz Rektörü Sayın Prof. Dr. M. Yavuz COŞKUN’a minnet ve şükran duyuyoruz, taşra okulu olarak bizleri böyle güzel bir sergiyi ziyaret ettirmek biz öğrenciler için gurur verici, eserler muhteşem, hayatıma anlam katan Mukaddes Miras eserlerine hayran oldum” dedi.

Ziyaret kapsamında Yüksekokul öğrencileri Üniversitemizi de ziyaret etme imkanı buldular.

Resimler

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu