Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
 
ANA SAYFA
GAÜN Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu tercihin gözdesi
17 Temmuz 2014 13:31:24
SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU - AYKUT DİREZİNCİ

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun hemen hemen tüm bölümleri öğrencilerin gözde tercihleri arasında olmaya devam ediyor.

Yüksekokul'un Çocuk Bakımı ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü başta olmak üzere tüm bölümlerinin meslek sahibi olmak isteyen gençler tarafından tercih edildiğini belirten Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Metin Yıldırım, "Öğrencilerimizi, çağdaş mesleki eğitimin gerektirdiği bilgi, beceri ve teknolojik gelişmelerde yüksek standartlara sahip birer fert olarak yetiştirmeye gayret gösteriyoruz" dedi. GAÜN Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun; üniversite – toplum – sanayi işbirliği temelinde bölgedeki kalkınmaya öncülük eden, uluslararası düzeyde ihtiyaç duyulan nitelikte ara eleman yetiştiren, projeler üreten bir yüksekokul olmanın gururunu yaşadığını kaydeden Yrd. Doç. Dr. Yıldırım, "Bilimsel çalışma yapma kapasitesi yüksek, akademik ve etik değerlerden ödün vermeyen, çağdaş, paylaşımcı ve mensubu olmaktan gurur duyulan bir meslek yüksekokulu olan GAÜN Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, bu çizgide eğitim-öğretimini sürdürmeye devam edecektir" dedi.

GAÜN Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun sadece diploma veren değil, öğrencisini son derece kaliteli olarak yetiştiren bir eğitim kurumu olduğunu da vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Yıldırım açıklamasının devamında şunları söyledi: "Büro Hizmetleri Sekreterlik Bölümümüz, kamu kurum ve kuruluşlarıyla, özel sektör işletmelerinde yöneticilerin ofis çalışmalarına katkı vermek ve büro faaliyetlerinde bulunmak üzere görev alacak nitelikli elemanlar yetiştirmektedir. En çok tercih edilen bölümlerimizden Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü ise adeta iş garantili bir bölümdür. Dış Ticaret, Finans Bankacılık, Sigortacılık Bölümü'nün yanı sıra, Pazarlama ve Reklamcılık, Yönetim ve Organizasyon ile Muhasebe ve Vergi Bölümleri de Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu'nun kaliteli öğrenciler mezun ettiği diğer bölümleri arasında yer almaktadır."

Resimler

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu