Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
 
ANA SAYFA
TÜKETİCİ ETNOSENTRİZMİ KONFERANSI
23 Aralık 2015 08:25:26
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Yüksekokulumuz 2015-2016 Akademik yılı sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında personel ve öğrencilerine yönelik konferans düzenlendi.
İslahiye Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen konferansa Yüksekokul akademik ve idari personellerinin yanı sıra Yüksekokul öğrencileri katıldı.
Yüksekokul Part-time Öğretim görevlisi Ayten KILIÇ tarafından verilen konferansta Tüketici Etnosentrizminin Satınalma Kararlarındaki Rolü konusu anlatıldı.
Part-time öğretim görevlisi KILIÇ konferansta yaptığı konuşmada tüketici etnosentrizminin; menşe ülke etkisi, algılanan kalite, marka bağlılığı ve gösteriş amaçlı tüketim ile ilişkisini anlatarak şunları söyledi: ‘’Türk tüketicilerinin yabancı ülkelerde üretilen ürünlere kıyasla Türkiye’de üretilen ürünleri daha çok satın aldıklarını, yine Türk yapımı ürünleri yabancı ürünlere göre daha kaliteli bulduklarını, marka bağlılığının ve gösteriş amaçlı tüketimin ise tüketicilerin etnosentrizm düzeyini düşürdüğünü’’ söyledi.
Kılıç konferans sonunda personel ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.
Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet DEVECİ konferansı veren Ayten KILIÇ’a teşekkür belgesi verdi. DEVECİ ‘’Bu tarz konferansların öğrencilere büyük katkı sağladığını ve konferansların seri bir şekilde yapılmaya devam edileceğini’’ söyledi.

Resimler

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu