Gaziantep Üniversitesi

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

English
 
ANA SAYFA
VİRAL HEPATİT KONFERANSI
06 Ocak 2016 10:47:32
ISLAHİYE MESLEK YÜKSEKOKULU - UZM. BİLAL ERDOĞAN

Gaziantep Üniversitesi İslahiye Meslek Yüksekokulu 2015-2016 Akademik yılı sosyal ve kültürel etkinlikleri kapsamında personel ve öğrencilerine yönelik ‘‘Viral Hepatitler’’ konulu konferans düzenlendi.
İslahiye Meslek Yüksekokulu konferans salonunda düzenlenen konferansa Yüksekokul akademik ve idari personellerinin yanı sıra Yüksekokul öğrencileri katıldı.
Yüksekokul Part-time Öğretim görevlisi Özlem NUR tarafından verilen konferansta günümüzün sinsi tehlikesi Viral Hepatitler konusu anlatıldı.
Part-time öğretim görevlisi Özlem NUR konferansta yaptığı konuşmada “Günümüzde toplum sağlığını ciddi anlamda tehdit eden, insandan insana bulaşma riski fazla, halk içindeki prevalansı yüksek karaciğer hastalıklarından hepatite sebep olan en önemli etkenin Viral Hepatitler olduğunu belirterek, hepatitlerden korunmak için en önemli korunma biçimlerinin hijyen, kişisel bakım malzemelerinin çoklu kullanımından kaçınılmasının, güvenli bir cinsel yaşamın ve kan-kan ürünlerinin transfüzyonu konusunda dikkatli olunmasının öneminden” bahsetti.
Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet DEVECİ konferansı veren Özlem NUR’a teşekkür belgesi verdi. DEVECİ ‘‘Günümüzde insan yaşamını tehdit eden salgın hastalıkların yaygınlığının arttığı bir dönemde bu şekilde öğrencilerimizde farkındalık yaratan bu etkinliklerin oldukça yararlı olacağı kanısında olduğunu belirterek, bu tür etkinliklerin devam edeceğini” söyledi.
İslahiye MYO Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencisi Güldane DONAT düzenlenen konferansın çok yararlı olduğunu söyleyerek böyle güzel konferansların sık sık düzenlenmesi gerektiğini belirterek yetkililere teşekkür etti.


Resimler

Tasarım ~GAÜN Bilgi İşlem WebGrubu